Hakkımda
15375
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15375,bridge-core-3.0.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-29.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive
Gülşen Eray - Hakkımda

1979 yılında Sofya’da doğdum. 19 yaşındayken 30 günlük travmatik bir göç yolculuğu ile Türkiye’ye gelene kadarki öğrenimimi Bulgaristan’da tamamladım. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde bilgi işlem uzmanı olarak girdiğim sağlık sektöründe daha sonraki yıllarda Koç Üniversitesi Hastanesi ve Amerikan Hastanesinde yurtdışından gelen Kanser hastalarına çevirmen olarak hizmet verdim. Şu anda Meme Sağlığı Derneği Yönetim Kuruluğu Üyesi olarak çalışmaktayım. Evliyim ve harika 2 kızım var.

 

2019 yılında her iki göğsüme de konulan tanıyla Meme Kanserine yakalandım (C50 maling neoplazmi) ve kanser yolculuğum böylece başladı. Kaderin bir cilvesi ile çevirmen olarak destek olmaya çalıştığım hastaların nelere yaşadığını deneyimlemek zorunda kaldım. Bu durum, hastalığın kendim dahil pek çok kişi üzerinde gözlemleme fırsatını da sunmuş oldu.

 

Bu zorlu yolculuk deneyimimde her gün farklı ruh haliyle karşılaşmak yorucu ve yıpratıcıydı. Özellikle Kemoterapi dönemindeki inişli çıkışlı ani duygu değişimlerimin dengesizliğini, kaygısını ve korkusunu Nefesime Uyanış sayesinde lehime çevirdim. Araştırmalarım sonucu yolum Nevşah Fidan KARAMEHMET ile kesişti. 2020 ortasında Nevşah Instutute’nün Mucize Kursu Formülüne katıldım. Sonrasında Uluslararası Nefes Koçluğu Federasyonunda Nefes ve Yaşam Koçluğu eğitimini tamamladım.

 

Bu, aşılması zor ancak imkânsız olmayan süreci atlatırken yaşadığım tecrübeleri yine bu zorlu yolculuğu yaşayan kardeşlerime Nefes’le Işık Tutmak amacıyla yola çıkıyorum. Bir kişiye bile umut olabilirsem ne mutlu bana. Mevlana’nın dediği gibi ”Hayat Bir Nefestir Aldığın Kadar”.